Jedná se o výpravu se zájmem fotografováním. Spaní bude v autě a to na místech kde to bude možné. Foťáky a vybavení sebou. Jede se autem Škoda Octavia combi, takže do kufru se toho vejde opravdu mnoho. Kdyby nás chtěl někdo podpořit budeme rádi, navíc můžete na auto si nalepit svoji reklamu.

Trasa:
Startujeme v malebné obci Staré Křečany, projíždíme přes Žitavu do Liberce, dále směr Praha, Strakonice, hraniční přechod Strážný kde dotankujeme na cestu a dále pokračujeme směr Philippsreut, Freyung, Passau, Pocking, Simbach am Inn a Braunau am Inn. Dalé přes různá německá města až na hranice s Rakouskem do města Kufstein, pojedeme kolem města Innsbruck na ranice s Itálií. Přejíždíme hraniční přechod Brenner, kde nás čeká také zastávka jako taková.

Stanoviště:
První plánované stanoviště je Brenner, kde se nachází velké parkoviště a městečko. Kde si dám pvní odpočinek po cca 700 km. Samozřejmě po 250 km budeme od Starých Křečan zastavovat na procházku uvolnění, kávu a podobně.

Od Brenner do Aicha, kde je nedaleko velké jezero je plánované další stanoviště na focení a odpočinek. Dalším místem na focení je v plánu Montal, San Martin de Tor, Badia, La lla – Stern – La Villa, San Cassiano a poté malé stanoviště. Zkusím určit tak jak jsou na mapě uvedené. Před lesem u nedalekého kempu Sass Dlacia, Passo Valparola, Werk Tre Sassi, Tra Sassi, Passo di Falzarego, Falzarego, Olympia a několik míst, které určímě až na místě podle GPS a poté cíl cety. Tento seznam zastávek je spíše jen odhad, více uvidíme na místě, až se vrátíme do České republiky zaneseme do mapy přesná místa.

Foto: Shutterstock

Cílem cesty je dostat se na místo známé mezi fotografy, a tak pořídit krásné snímky. Foto expedici povedou dva fotografové, já pojedu jako jeden z fotografů a také jako řidič této výpravy. Dále kamarád a kolega Ondřej Kači jako druhý fotograf. Expedice také ponese dvě fotografické značky Fujifilm a Nikon. 

Mapa cesty od hranic s Rakouskem do místa určení. Město Belluno je jen směr ale cílem je Cortina d´Ampezzo. Čeká nás jízda do kopce až do převýšení cca 2500 m n.m. což bude večer spaní ve spacáku, s dekou a v autě. Červená trasa na mapě je hlavní cesta a tečkovaná je alternativní trasa. Když bude čas místa projedeme.

Foto: Shutterstock

Zde jsou snímky vyjmuté z Google Eart Pro, kde je vidět co nás všechno čeká za výhled:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *