Putování po Děčíně – 1. díl

Děčín je místo, kde jako svatební a portrétní fotograf fotím nejčastěji. Dominantou města je samotný děčínský zámek. Nejen svojí velikostí a výhledem na řeku Labe, ale také tzv. „dlouhou jízdou“. Najdete zde mnoho zahrad, koutů, které nejsou jen místem na procházky a romantiku, ale každý fotograf, ať už profesionál nebo začátečník, zde najde místo na pořízení vskutku hodně krásných fotografií. Děčínský zámek je také bohatý na svou historii. Moje procházka proběhla někdy na jaře minulého roku, kdy nás ještě tolik netrápil covid, proto vás možná překvapí ta hranice na fotografiích. K fotkám jsem přidal i pár snímků ze svateb.

Labské a Smetanovo nábřeží

Pod zámkem se nachází Smetanovo nábřeží a naproti zámku Labské nábřeží. U obou nábřeží jsou krásné procházky nebo projížďka na kole. Z jedné strany výhled na zámek, město a Tyršův most, z druhé strany na Pastýřskou stěnu a domy lemující skály. Určitě stojí za zmínku, že na Smetanově nábřeží se konají různé městské události a také je zde přístav parníků. Ze Smetanova nábřeží se z jedné strany dostáváte do centra města, dále potom na Masarykovo náměstí nebo na Mariánskou louku. Na Smetanově nábřeží najdeme pomník Dr. Miroslava Tyrše a o kousek dále pomník lachtana Gastona.

Tyršův most v kostce

Tento most, spojující dvě města Děčín a Podmokly. Byl postaven v roce 1933 na místě starého Řetězového mostu císařovny Alžběty s využitím jeho původních pilířů. Jeho jméno bylo podle slavného děčínského rodákovi Miroslavu Tyršovi.  

Mariánská louka v kostce

Mariánská louka, dnes známá jako velký park pro odpočinek, relaxaci, focení, venčení pejsků a mnoho různých aktivit. Vždy když jsem zavítám třeba že na focení, vždy potkávám mnoho párů, maminek, pejskařů. Kromě toho, že na této louce fotím svatebčany, páry ale také těhotné maminky nebo různé blázniviny. Na tomto místě najdete mnoho zajímavých stromů, různě rostlých a podle mě i různě tvarovaných. S kamarádem jsme tu kdysi také byl na sportovním závodě Bobo běh, možná někteří znáte. Kdo málo ví, že před povodni v roce 2002 tu bylo velké koupaliště kam se sjíždělo opravdu hodně lidí. Kdysi dávno historii je to také místo, kde bylo původně město Děčín. Tohle vše najdete na psané na tabuli do vstupu na Mariánskou louku z části, kde je budova Úřadu práce. Je to taková velký moderní budova.

Něco málo o historii z Mariánské louky

Někdy v 1. polovině 19. století byl hrabětem Františkem Antonínem Thun-Hohensteinem zde vybudován anglický park. Jak už jsem psal v předešlém odstavci byla zde středověká městská zástavba, dle archeologických výkopů. Až po druhé světové válce zde byl zřízen plavecký areál s autokempem, ten byl až do roku 2002 funkční. Než jej povodně zničili. Na místě najdete mnoho stromů jako borovice, platan, tisovce a mnoho dalších.

Galerii na Zoneraman najdete ZDE.

Svatba Šárka a Tomáš v zámeckých zahradách a kaple na zámku ZDE.

Svatba Petra a Dušan na zámku a okolí ZDE.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *