Svatebním fotografem jsem od roku 2011 a nafotil jsem od té doby přes 100 svatebních obřadů z různých koutů České republiky a zahraničí. Věnuji se tzv. reportážní svatební fotografii s nádechem akčních snímků. Jsem ten fotograf, který vám nafotí svatbu nejen. Ve formě reportáže ale také semnou zažijete zážitek na celý život. Jaký mám namysli? Běžně semnou svatebčané skákaní do vzduchu, tahání nevěsty nebo ženicha. Či tematické snímky jako je policejní, hasičská a podobně. Pokud je váš, budoucí manžel bagrista, sem sním.

Snažím se, aby bylo na co vzpomínat, a tak i po deseti letech měla fotografie v sobě zapsanou informaci o tom, co jste ten den prožili. 

Fotografuji barevně s tím, že do série snímků vkládám reportážní snímek v černobílé verzi. Jelikož často chcete jen svatbu v černobílém provedení, tak abych našel stejnou nabídku pro všechny, mají všichni novomanželé na odkazu fotografie ze svatby ve dvou verzích. Barevná a černobílá. Je to sice větší obsah fotografií, ale vše dodávám jako odkaz ke stažení (na UložTo) nebo zasílám odkaz na galerii, kterou nám zajišťuje firma Zoner. Tedy velkou galerii Zonerama. Na UložTo je odkaz uložen jako soukromý odkaz a na dotaz může být doplněn heslem.

Proč si vybrat právě tebe?

Jelikož jsem reportážní fotograf, mojí prací je zachytit ten nejlepší okamžik ale také vás nenechám ve Štichu a pomohu vám u aranžování společné fotografie či párových snímků. Když už máte dobrou partu lidé zapojíme do toho fantazii a vmyslím pro vás opravdu dobrou bláznivou fotografii.

Na osobní schůzce můžeme společně probrat celý průběh Vaší svatby, probrat co budeme fotografovat. Pokud hledáte moderátora, DJ, nebo krásné autíčko anebo koordinátorku, se vším vám mohu pomoci. 

Když si vybereme tebe, jak to probíhá?

Určitě na začátku je oslovení, pošlete dotaz, objednávku nebo zavoláte. Případně napíšete na sociální síti. Vždy se snažím navrhnout osobní setkání, kde proběhne celý průběh vaší svatby a co všechno nafotím. Dále probereme, s čím ještě mohu pomoci. Zaplatí se záloha a termín je tak blokovaný. Po celou dobu jsme společně v kontaktu. Zhruba měsíc před svatbou se vám ozvu, zda je všechno v pořádku a týden před svatbou to samé. A pak už jen hurá na svatbu.

A jak to funguje dál?

Po svatbě tak do 7 dnů, zasílám ukázku fotografií, které si můžete dát na webové stránky. Snímky jsou hotové do 30ti dnů od data svatby.

Kniha, obraz a fotky?

Není pravidlem, že musíte hned po dodání fotografií vybírat knihu nebo ještě před dodáním fotografií. Vždy je o dohodě, jak vám to vyhovuje. Můžete si knihu dát třeba k Vánocům jako dárek.

Když dáme doporučení, máme z toho něco?

Když doporučíte svatbu přátelům a svatba se realizuje, vy získáváte fotografování v ateliéru/exteriéru úplně zadarmo na jednu hodinku s výběrem 15 fotografií.

Smlouva nebo faktura?

Možné je samozřejmě obojí ale raději preferuji smlouvu, už z toho důvodu, že ve smlouvě je řešeno lépe GDPR.

A co záloha?

Zákon o GDPR nám zakazuje archivovat údaje o vás klientech, mi máme archív fotografií řešený mimo internet a není možné se na něj zvenčí dostat, tím chráníme vaše data. A aby byly co nejpřesněji dohledatelné obsahují unikátní číslo. Vaše svatba je třeba 18.8.2019 a číslo je 18082019. Takto jsou archivovaná celá data. 

JAKÉ JSOU CENY?

JELIKOŽ FOTÍM A FILMUJI PO CELÉ ČESKÉ REPUBLICE A V ZAHRANIČÍ, CENY JSOU UVEDENÉ V TABULCE NÍŽE. U PŮLDENNÍ SVATBY SE CENA MŮŽE LIŠIT V POČTEM KILOMETRŮ. PRVNÍCH 25 KM JE ZDARMA. U ZAHRANIČNÍ SVATEB JE CENA SMLUVNÍ.

FOTOGRAFOVÁNÍ SVATEB

Počet hodin
na vaší svatbě
35 – 910 – 15
Počet odevzdaných fotografií 200-400800-10001000-1500
Digitální archivace fotografiíanoanoano
Pronájem vozu VW Beatle ne2500 Kč/h2500 Kč/h
Svatební fotokoutek (Instax)neano (30 ks)ano (50 ks)
Svatební knihane+1000zdarma
Doprava po ČR 7 Kč/km zdarma zdarma
Hodina navíc+ 500 Kč+ 500 Kč+ 500 Kč
CENA5.000 Kč 10.000 Kč15.000 Kč

FILMOVÁNÍ SVATEB

Počet hodin
na vaší svatbě
26 – 912 +
Video medailonek2 – 3 min. 2 – 5 min. 2 – 5 min.
Sestřih20 min.30 – 40 min.30 – 50 min.
Druhý kameramanneanoano
Odkaz ke staženíanoanoano
Doprava po ČR 7 Kč/km 7 Kč/kmzdarma
CENA 5.000 Kč 10.000 Kč15.000 Kč

JAKÁ JE KVALITA FOTOGRAFIÍ A VIDEA?

VŠECHNA VIDEA SE FILMUJÍ VE FORMÁTU 4 K, NA POŽÁDÁNÍ JE MOŽNÉ FILMOVAT I VE FORMÁTU FULL HD. FOTOGRAFIE FOTÍM V OBRAZOVÉ KVALITĚ 24 MPx. DO BUDOUCNA PLÁNUJI 50 MPx.

JAK DLOUHO FOTÍŠ A FILMUJEŠ SVATBY?

SVATBY FOTÍM A FILMUJI UŽ 7 LET A MÁM NAFOCENO 100 SVATEB Z RŮZNÝCH KOUTŮ ČESKÉ REPUBLIKY.