Spread the love

Od 10. května znovu startujeme… A jaká jsou pravidla?

Dlouho mě trápilo, jaká budou pravidla, ohledně testů a zda lidé musejí být očkovaní. Nakonec dobrá zpráva, ani jedno z toho po vás nepotřebuji alespoň tak jak je uvedeno na covidovém portálu. Jeho znění vám sem dolů napíšu včetně odkazů pro jejich ověření.

Ateliér se tak zhruba po sedmi měsících znovu otevírá. Je pravdou, že za dobu, kdy byl zavřený byl alespoň čas ho trochu zmodernizovat a upravit. Ateliér je veden stále jako rodinné portrétní focení a focení přirozených fotografii miminek a těhotných maminek. Ateliér disponuje stále bedýnkami, letadélkem, ale také jiné předměty. Včetně velkou hromadou plyšových hraček. Budu jedině rád, když do ateliéru přijdete. Focení má dva balíčky a z toho ten druhý obsahuje obraz na plátno.

Tak co pro nás připravují?

Od 10.5.2021 se ruší zákaz poskytování fotografických služeb v provozovnách. Bude nutné v nich zachovávat hygienická pravidla, která jsou popsána v ŽS Služby a otevřené mohou být od 6:00 hod. do 21:59 hod. 

Hygienická pravidla

Provozovny služeb, které mohou mít dle výjimek otevřeno, musí dodržovat stejná provozní a hygienická opatření jako maloobchodní prodejny.

  • pouze 1 zákazníka na 15 m² prodejní plochy, v případě provozovny s plochou menší než 15 m² se toto omezení nevztahuje na dítě mladší 15 let doprovázející zákazníka a na doprovod zákazníka, který je držitelem průkazu ZTP, v případě ostatních provozoven se toto omezení nevztahuje na dítě mladší 6 let doprovázející zákazníka,
  • že se zákazníci zdržují v kratších vzdálenostech, než jsou 2 m od sebe, nejde-li o osoby ze společné domácnosti,
  • řízení front, a to jak uvnitř, tak před provozovnou, zejména za pomoci označení prostoru pro čekání a umístění značek pro minimální rozestupy mezi zákazníky (2 m),
  • že zákazník, který je držitelem průkazu ZTP, má právo přednostního nákupu, nemusí tedy čekat ve frontách,
  • umístění dezinfekce u často dotýkaných předmětů (především kliky, zábradlí, nákupní vozíky) tak, aby byly k dispozici pro zaměstnance i zákazníky provozoven,
  • informování zákazníků o výše uvedených pravidlech, a to zejména prostřednictvím informačních plakátů, popřípadě sdělováním pravidel reproduktory
  • maximální možnou cirkulaci vzduchu s nasáváním venkovního vzduchu (větrání nebo klimatizace) bez recirkulace vzduchu
  • v případě osoby, která veze kočárek s dítětem, nesmí provozovatel vyžadovat, aby pro nákup používala nákupní vozík, a dítě v kočárku se nezapočítá do celkového dovoleného počtu osob na prodejní plochu

Prodejní plochou se rozumí část provozovny, která je určena pro prodej a vystavení zboží, tj. celková plocha, kam zákazníci mají přístup, včetně zkušebních místností, plocha zabraná prodejními pulty a výklady a plocha za prodejními pulty, kterou používají prodavači. Do prodejní plochy se nezahrnují kanceláře, sklady a přípravny, dílny, schodiště, šatny a jiné společenské prostory.

Celé znění najdete ZDE.

Pravidla v praxi?

V prvním bodě samozřejmě uvádějí prostor ateliéru, ten je větší než 15 m2 s tím že je rozdělen do dvou místností. Kde v první je ateliér a ve druhé je místnost pro odpočinek anebo pro převlečení. Proto můžeme lehce splnit i druhý bod. Fronty u nás nejsou, fotografování je vždy na objednávku a mezi odchodem klienta a příchodem dalšího je prodleva minimálně hodina. Dezinfekce je pro vás připravena, po vašem odchodu je místnost dezinfikována a vyvětrána. Co se týče pravidel je důležité hlavně se chovat slušně a naslouchat co říkám. Kočárky  nemusíte je vynášet až do druhého patra, ale lze je zanechat v suterénu, jen osobní věci si vezměte s sebou. Do budovy bez vpuštění se nelze dostat. V týdnu je v suterénu funkční školka a o víkendech je budova prázdná.

V uzavřených prostorách nadále platí nošení respirátorů, po dobu focení je ale možné si respirátor sundat. Přikládám také jejich odkaz na pravidla. Já vás budu po dobu focení fotit bez respirátoru, po dobu komunikace budu mít na sobě respirátor.

OSVČ se testují každých 7 dní…

Podle zákona se i OSVČ musí testovat, pokud budete chtít mohu se vám prokázat testem, v současné době jako firma nakupuji testy, které jsou povoleny Ministerstvem zdravotnictví.

Celkové znění pravidel pro OSVČ najdete ZDE.

Je to složité ale věřím, že ateliér bude fungovat a vše i přes tyto nešvary nás nic nezastaví a moc a moc se na vás na všechny těším.

 


Spread the love

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *