Spread the love

Tvořím projekt „Naše Obec Online“ – o co vlastně jde?

Na sociální síti Facebook již několik let mám diskusní fórum o obci Staré Křečany a okolí. Lidé se na tomto místě mohou veřejně vyjádřit buď k nesouhlasu s vedením obce, umístit reportáže z dění obce a podobně. Často na stránkách máme fotografie z obce a našich koutů. Hodně historických pohlednic a zajímavostí. Společně s Facebookem mě napadlo vytvořit informační turistický portál. Trochu více zviditelnit tuhle obec. Jelikož tu žije mnoho chalupářů, jezdí sem lidé se rekreovat nebo často tu potkávám turisty anebo cyklisty. Přes obec vede několik cyklostezek a turistických tras. Sama obec má několik krásných podstávkových domů, jsou tu i církevní památky. Obec sama o sobě má i skalní hrad v NP České Švýcarsko a mnoho dalších zajímavých míst.

Blog plný informací

Informační portál sám o sobě bude mít blog, ve kterém si přečtete různé informace, také že vyšlo nové číslo zpravodaje, co se děje na Facebooku. Novinky z pohlednic nebo fotografie. Tipy na výlety do okolí nebo přímo u nás. Více do podrobna probrat cyklostezky, turistické stezky. Různé pověsti a báje. Samozřejmě, web hledá dobrovolníky. Zatím ze začátku bude to spíše o dobrovolničině, ale chtěl bych do budoucna mít na webu stálé redaktory a ty za jejich práci také zaplatit.

Web na vlastní pěst

Web vzniká hlavně z toho důvodu, že jsem rodákem obce a obec mi není lhostejná. Přeci jenom jsem tu také částečně začínal. Kdysi jsem tu měl i svoji malou tiskárnu, kterou jsem později přesunul do Rumburku a dnes je v Ústí nad Labem. Vím, že bych se sem třeba i vrátil na stálo. Ale to už je jiný příběh. Na tento projekt, i když jej financuji sám, hledám sponzory. Chtěl bych na web umístit také podcast, kde by byly ucelené turistické informace. Také by se finance použily na případné vyplácení redaktorů a propagaci webu na sociálních sítích. Nebo nás také chci více prosadit formou reklamy v turistických portálech.

Propagace podnikatelů

Web sám o sobě do budoucna počítá i se službou propagace podnikatelů. Vím, že v obci existuje mnoho řemeslníků, kteří něco vytváří, a určitě jsou tu lidé, kteří třeba nemají profesi jako živnost, ale třeba jsou v něčem výjimeční. Pokud vy sami víte o někom, kdo tento projekt podpořil, neváhejte a můžeme se do toho pustit.

Reklama je dobrá…

Reklama na webu nebude nijak drahá. Plánuji inzerci jak na čelní straně s bannerem na výšku, bannery u článků. Také zde mohou být tzv. PR články. Je možné využít i slider, tedy tu úvodní fotografii.

Pojďte tvořit obsah

Veškeré nápady nebo náměty posílejte na fotograf@lukascerny.eu nebo přímo na naše facebookové diskusní fórum.

Odkaz na stránky najdete ZDE.


Spread the love

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *