Spread the love

Správný čaj na cestu

Dnešní cestování je tak trochu problém, určitě víte, na co narážím, a to je často diskutabilní téma covid pas. Já samozřejmě nejsem proti, je to cesta vývoje a určitě ve článku nechci probírat politiku, zda je dobré si vzít vakcínu, nebo jen testy. To není ani tak téma tohoto článku. Spíš bych vás chtěl pozvat na takové to české cestování. V současné době jsem se začal věnovat i přes projekt „Naše Obec Online“ cestování po této obci. Ale samozřejmě také po celém NP České Švýcarsko. Cestování jako takové je pro mě nejen koníček, ale také odpočinek od běžné reality, kde vás čekají starosti, často zprávy o covidu a je to takový kolotoč. Znáte to, je to kolotoč.

Cestuji kam mne nohy táhnou

Nejsem velký cestovatel, ale mám rád pořádek, a tak to není jenom příprava foťáku. Mít čisté filtry. Nejvíce používám filtr CPL, tedy polarizační filtr. Mám tu ještě jeden, a když chci při západu slunce vytáhnout ještě více přirozených barev, nasadím filtry oba. Mál jsem o tom článek na svém webu, kde popisuji efekt dvou polarizačních filtrů. Pak samozřejmě akumulátory, druhý náhradní foťák, hlavně dobrou obuv, oblečení, ale také tekutiny na cestu.

Ranní příprava je nejdůležitější

Než se vydám na výlet po české krajině, dám si ranní čaj a snídani. Není to lecjaký čaj, ale jedná se o bylinnou směs s lípou, lékořicí a malinou. Zajímavá chuť? Co myslíte? Když jen ráno piji po doušcích a procházím mapu, kudy se vydám, kolikrát najdu i cesty, které pro jiné nikam nevedou, ale kdyby tam bylo něco zajímavého.

Víc vás uvedu do svého života

Čaj je dobrý, přeci jenom plod šípku, květ lípy a kořen lékořice vám dá to příjemné ranní nadechnutí a můžete tak skvěle podpořit svůj organismus. A být tak dobře naladěni na výlet za dobrodružstvím. Často se mě lidé ptají na jídlo s sebou. Těch možností je několik, každý dle svého gusta. Já jsem více na zdravou výživu a chtěl bych se jí také na sociálních sítích více věnovat. Spojit to v tom oboru, jak žije fotograf a grafik. Hodně lidí dneska chce vědět, kdo jak žije, jak se stravuje. Grafici často mají sedavou práci, a tak se řeší, co a jak dělají, zda sportují, cestují a podobně. Já jsem z oboru grafik a fotograf, pohyb mám různorodý. Buď sedím u počítače, nebo jsem v terénu, a jak se správně stravovat. Určitě sledujte jak tyto webové stránky, také můj Facebook, Instagram, ale také nově TikTok.

Lockdown aneb nesmysl za nesmyslem

Cestování je dneska rozšířené, i když nás lockdown držel zkrátka a museli jsme být doma, tak doba dává mnoho možností. Sledovat články cestovatelů, lidé, kteří díky své práci cestují, tak pro ty, co jsou doma, mohou přinášet zajímavé informace. Já cestuji na pohodu, buď vezmu kolo a jedu. Nebo nasednu do auta, to někde zaparkuji, samozřejmě na parkovišti. Nejsem úplně zastáncem řidičů, kteří auto zaparkují a pak se diví, že jim ho město nebo obec odtáhla. Občas, když vím, že se mi to autem nevyplatí, jedu vlakem. A jdu na to. V batohu kromě nápoje mám také ovoce na cestu, něco lehkého a oběd? Naštěstí je vždy všude hodně okének s jídlem. Chce to něco lehkého, vím, že mastná jídla jsou lákavé, ale mastné jídlo vás na další kilometry nedostane.

Po výletě odpočinek

Večer po každém výletu, nebo když se jezdilo na expedice, čekal zasloužený čaj na zahřátí nebo na relaxaci pořízených snímků. Ano, dělám to tak, že stáhnu fotky, videa a jdu si dát čaj. Nejraději mám čaje z TianDe, přijdou mi přirozené a mají mnoho chutí. Na tomhle odkazu najdete ten čaj, o kterém píšu, zkuste ho a napište mi, jak vám chutná. (ODKAZ ZDE)

Všechno má svůj čas

Články píšu až druhý den, videa stříhám trochu později a nejvíce se pouštím do fotografií. Cestování beru jako oddech i od svateb a focení portrétů. Svatby mě baví nejen proto, že člověk potká mnoho lidí a je součástí jejich příběhu, ale hlavně vnímáte příběhy i těch ostatních lidí. V ateliéru při focení miminek je zase kupa srandy, protože do focení zapojím i členy rodiny. V přírodě mám zase čas se věnovat detailům, ale je pravdou, jsem trochu více ukecaný člověk a i na těch výletech se potkám s lidmi. Neptají se jen na cestu, co fotím, dávám jim často odkaz na své webové stránky. Můj svět stojí na komunikaci. Jak říkám všem, miluji společnost, a to přitom jako malý kluk jsem byl uzavřený, stačil mi jeden kamarád. Kolikrát jsem si vystačil i sám se sebou.

Na závěr

Trochu jsem vás vnesl do těch svých myšlenek o cestování a určitě zase vás vnesu. Stačí sledovat můj blog nebo sociální sítě (Facebook, Instagram, TikTok), dozvíte se více o cestování. Zdravá výživa a pohyb. Také vás více provedu výrobky TianDe, jelikož mě tato značka zaujala a podpořím ji. Všem přeji krásnou stopu a dobré světlo.


Spread the love

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *