Trentino Alto Adige

Někdy v roce 2019 vznikl nápad vycestovat na malou foto expedici do Alp a objet tak všechny tři státy jako je Itálie, Rakousko a Švýcarsko. Navštívit tak nejen turistická místa ale i kouty kam nikdo jen tak nejezdí. Místa odkud jsou vidět Alpy, projít je pěšky, nafotit při západu a východu slunce. Prožít dobrodružství jen tak, a to spaní v autě, pít kávu z malého cestovního kávovaru. Udělat cestu jen tak, a pak se vrátit domů a vyprávět příběh, jak může kdokoliv, kdo má podobný sen vycestovat. Přivést fotografie a udělat z nich přednášku, výstavu nebo dovést film. Články do časopisů nebo jen na blog. Byla to taková vstupenka na cestování.

Už v 18 letech jsem na střední škole snil o cestování, ale vždy vás odradí rodina a přátelé slovy „na to nemáš peníze, cestování je drahé“. A s touto myšlenkou jsem žil poměrně dlouho, než jsem začal pracovat jako grafik pro geografický časopis Koktejl. Kde jsem se setkal s mnoha cestovateli a ti mě často řekli, jak cestují oni. A jaké byly jejich začátky. Také neměli velký balík, ale dali dohromady na první cestu a pak se jejich sen pomalu začal stávat realitou. Já pracuji už 20 let jako grafik a fotograf, vím, že je doba opravdu těžká a oboru mému ale i cestování moc nepřeje ale i přesto se svého snu nechci úplně vzdát.

Ve spolupráci YeahCoach jsme spustili sbírku na částku 20000 Kč, což by na tuto malou expedici plus, co ještě přidám z úspor mělo stačit. Předpokládám, že bych vycestoval na 7 až 10 dní. A to se svým autem, které má nějakých 22 let. Je to klasická jedničková Škoda Octavia combi. Spaní a vše už mám vyřešené, kávu také a nápoje, jídlo… A taky hlavně techniku. Pokud chcete podpořit tento projekt, stačí se přihlásit do YeahCoach anebo můžete zaslat peníze nebo i dary na cestování, nebo může být cesta i pro firmy dobrá ve formě spolupráce. Nechám čistě na každém. Každý, kdo přispěje, nejen že dostane dárek jako poděkování ale také volnou vstupenku na přednášku o tomto cestování. Proto pokud budete posílat příspěvek na účet prosím napište i e-mail (najdete v kontaktech formulář) ať vím komu poslat dárek.

Příspěvek na YeachCoach: YEACHCOACH ZDE

Nebo přímý příspěvek na účet: 1121753011/3030

Níže najdete snímky, které jsem stáhl z fotobanky Pexels.com, jako inspiraci, kam asi mám namířeno.

Val di Sole 3
Zdroj: Pexels.com
Trentino Alto Adige
Zdroj: Pexels.com
svycarsko davos st moritz a bernina express za super cenu 288608
Zdroj: CK Poznání

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *