Přednáška v rámci projektu “Den pro školu”

Projekt “Den pro školu” je jedinečnou iniciativou, která spojuje komunitu lidí z různých profesních oblastí. Cílem tohoto projektu je pomáhat studentům a žákům tím, že jim představuje různé profese a poskytuje inspiraci pro jejich budoucí kariéru. V rámci projektu se setkávám s mladými lidmi na školách a představuji jim, jaké to je být fotografem nebo grafikem, přestože mám svůj hendikep. Jsem zrakově postižený a trpím částečnou tupozrakostí. Nicméně to, co je pro mě klíčové, je, že vnímám svět jako fotografii. Nemám schopnost identifikovat prostor, ale přesto se v něm orientuji. Našel jsem způsob, jak svému mozku sdělit, že to, co vidím, je skutečný prostor.

Snažím se žáky a studenty motivovat tím, že jim ukazuji, že jejich sny jsou dosažitelné, ať už mají jakýkoliv hendikep. Předávám jim svůj životní příběh, zkušenosti a cestu, kterou jsem jako chlapec z chudé rodiny prošel. Díky své práci jsem potkal celebrity, tvořil si přátele a neustále se učil novým dovednostem.

Mým cílem není pouze přednášet o odborné práci. Jako dlouholetý fotograf a vypravěč příběhů mohu přijet do jakékoliv školy a sdílet s nimi základy fotografie, grafického designu a podnikání. Rovněž se zaměřuji na to, co je role kouče, lektora nebo mentora.

Rád bych se setkal s vámi ve vaší škole. Můžete mě objednat prostřednictvím projektu “Den pro školu” nebo se můžeme potkat i mimo tento projekt.

Pojďme společně podpořit tento inspirativní projekt! Pokud vykonáváte nějakou práci, kterou byste rádi představili žákům a studentům, přihlaste se do projektu. Více informací najdete na webových stránkách (odkaz). Těším se na spolupráci s vámi!

Dobrovolnik